start


Tag #tvpiscodzienny na portalu Wykop.pl

Codzienna dawka skrótów wiadomości TvPiS w sarkastyczno-ironicznym stylu. Tag powstał w celu wytykania braku obiektywizmu obecnej Telewizji Publicznej.


Od Admina:

Ta strona powstała, aby zachować dla potomności wartościowe wpisy użytkownika jaxonxst z serwisu Wykop

Wszystkie ilustracje powstały przy użyciu generatora pasków https://pasek-tvpis.pl/

Materiały video udostępnione na zasadzie dozwolonego cytatu ze względu na prezentowaną krytykę głównego programu informacyjnego telewizji publicznej.

Ustawa z dnia 4.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Art. 29. Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów oraz rozpowszechnione utwory plastyczne, utwory fotograficzne lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym celami cytatu, takimi jak wyjaśnianie, polemika, analiza krytyczna lub naukowa, nauczanie lub prawami gatunku twórczości.

Wszystkie materiały video pochodzą z oficjalnej strony nadawcy http://tvp.info. Poszczególni twórcy wymienieni są z imienia i nazwiska w materiałach.

Ustawa z dnia 4.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Art. 34. Można korzystać z utworów w granicach dozwolonego użytku pod warunkiem wymienienia imienia i nazwiska twórcy oraz źródła. Podanie twórcy i źródła powinno uwzględniać istniejące możliwości. Twórcy nie przysługuje prawo do wynagrodzenia, chyba że ustawa stanowi inaczej.


Od jaxonxst:

Tag #tvpiscodzienny powstał w celu wytykania propagandy. Dożyliśmy czasów, gdzie media rządowe stosują Goebbelsowskie metody manipulacji informacjami. Tag jest prowadzony 4fun, w trochę poważnym, ale też humorystycznym stylu.

Co miesiąc Mirki głosują nad materiałami miesiąca (Platynowe Goebbelsy).

Nie jestem żadnym trollem. Studiuję dziennikarstwo i jestem zaniepokojony skalą manipulacji w mediach rządowych. Piszę jednocześnie oglądając wydania, więc może się zdarzyć jakieś pominięcie. Nie każdego dnia będę miał możliwość wrzucania skrótów, różnie w życiu bywa z dostępnym czasem.


Autor treści skopiowanych z Wykopu: Adrian Kleć (jaxonxst)

Twitter

Instagram

Ask


KRRIT - Status, zadania i finansowanie nadawców publicznych

Zgodnie z art.21 ust.1 ustawy o radiofonii i telewizji, publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując na zasadach określonych w ww. ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu.


Co to Goebbels?: To ,,nagroda„ dla wyjątkowo propagandowych materiałów.

Wiki: Paul Joseph Goebbels (ur. 29 października 1897 w Rheydt, zm. 1 maja 1945 w Berlinie) – niemiecki polityk, minister propagandy i oświecenia publicznego w rządzie Adolfa Hitlera (jeden z jego najbliższych współpracowników i doradców), członek ścisłego kierownictwa partii narodowosocjalistycznej (gauleiter Berlina), w ostatnich dniach życia kanclerz Rzeszy, zbrodniarz wojenny.

Po przejęciu władzy przez Hitlera w 1933 roku Goebbels objął urząd ministra propagandy, oświecenia publicznego i informacji. Był znakomitym polemistą i mówcą. Odegrał znaczącą rolę w upowszechnianiu ideologii nazistowskiej oraz tworzeniu i umacnianiu państwa totalitarnego poprzez prowokacje, kłamstwa, parady i starannie wyreżyserowane wiece. Kreował Hitlera na wodza i umiejętnie podsycał wokół niego kult jednostki. W tym celu posługiwał się radiem i filmem, a monopolowi informacji zawdzięczał możliwość dowolnego kształtowania nastroju społecznego.

Cytaty:

  • Absolutnym prawem państwa jest nadzorowanie kształtowania się opinii publicznej.
  • Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.
  • Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą.
  • Jeśli zdobędziemy władzę, nie oddamy jej już nigdy, chyba że zostaniemy wyniesieni z naszych gabinetów jako trupy.
  • Zwykła propaganda ma niewiele wspólnego z obiektywizmem i jeszcze mniej z prawdą.

„Goebbels stanu wojennego” - historia Jerzego Urbana

17 sierpnia 1981 r. ogłoszono nominację Urbana na stanowisko rzecznika prasowego rządu. Wzbudziła ona duże kontrowersje. Przeciwko nominacji protestował prymas Polski Józef Glemp. Bezskutecznie. Władze potrzebowały jednak dobrego fachowca od propagandy. Początkowo jego konferencje prasowe odbywały się nieregularnie. Jednak po 13 grudnia 1981 r. we wtorkowy wieczór (w najlepszym czasie antenowym) w TVP można było obejrzeć potyczki „samotnego” rzecznika z dziennikarzami zachodnimi (oglądalność dochodziła nawet do 60 proc.). Oczywiście były starannie wyreżyserowanym spektaklem propagandowym przeznaczonym głównie dla widza krajowego. Przed każdą z nich w Biurze Prasowym Rządu przygotowywano wykaz najbardziej prawdopodobnych pytań. Zbierano z resortów potrzebne dane i starannie redagowano odpowiedzi. Urban wykorzystywał też dyspozycyjnych dziennikarzy krajowych do zadawania pytań, na których mu szczególnie zależało.

W ciągu kilku miesięcy ten wcześniej ceniony publicysta „Polityki” i felietonista „Kulis” stał się jedną z najbardziej znienawidzonych osób w PRL. Solidnie na to zapracował. Brutalnie atakował, opluwał aresztowanych działaczy opozycji. Potrafił w odpowiedzi na pytanie dotyczące sankcji gospodarczych wobec PRL stwierdzić, że… rząd się wyżywi czy oferować bezdomnym w Nowym Jorku śpiwory w reakcji na akcję pomocy żywnościowej dla represjonowanych członków „Solidarności”.

Jego rola nie ograniczała się do przekazywania stanowiska władz. Stał się głównym kreatorem polityki propagandowej władz, wyręczając w tym względzie Wydział Propagandy KC PZPR. Przy okazji każdego ważniejszego wydarzenia Urban przedstawiał propozycje działań propagandowych. W maju 1984 r. przed procesem po śmierci Grzegorza Przemyka proponował m.in. w pełni kontrolowany przez władze dostęp do rozprawy dziennikarzy zagranicznych: „Fragmenty procesu, którym nie chcemy nadawać rozgłosu obsadzone będą przez specyficznie dobranych dziennikarzy (np. Chińczyk, Hindus) albo w ogóle nie będzie na nie zaproszeń”. To właśnie jego chwalił po pogrzebie ks. Jerzego Popiełuszki I sekretarz KC PZPR Wojciech Jaruzelski za ofensywę propagandową przeciwko zamordowanemu kapłanowi.


Prasa

2020-07-06 Gazeta Wyborcza

TVP to nie prymitywna propagandowa cepologia, tylko wyrafinowana metoda służąca praniu mózgów widzów.
Metoda primingu - czyli torowania - jest jedną z kluczowych metod psychologicznych stosowanych w reklamie. Jest także wykorzystywana przez służby specjalne do prania mózgu. A także przez „Wiadomości”
Metoda polega na sprzężeniu sensorycznym, łączeniu zbitek pojęciowych. U człowieka, który poddany jest presji primingu, chodzi o wywołanie jednoznacznych skojarzeń, tak aby torować myślenie. A przez wywołanie takich skojarzeń kształtuje się myślenie. Ktoś, kto by uważał, że „Wiadomości” TVP są prymitywną propagandową cepologią, myli się bardzo głęboko. To wyrafinowana metoda służąca praniu mózgów widzów, być może załoga funkcjonariuszy stacji jest wspierana przez specjalistów z branży psychologicznej.
Spójrzmy na wydanie „Wiadomości” z poniedziałku.
Na jednym z pierwszych dłuższych ujęć prezydent Andrzej Duda całuje swoją żonę Agatę Kornhauser-Dudę – czyli prezydent zachowuje się heteronormatywnie. Co w takim razie z Rafałem Trzaskowskim? „Wiadomości” TVP od dłuższego czasu ignorują istnienie żony kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego i jego dwójki dzieci.
W poniedziałkowym wydaniu „Wiadomości” TVP Trzaskowski pokazany jest na Paradzie Równości i po raz kolejny mówi, że jest jak na PO liberalny. Na zdjęciu występuje z Pawłem Rabiejem. Co więcej: realizuje plan Rabieja – czyli wprowadzenia małżeństw homoseksualnych z prawem do adopcji. To, że jego plakaty są niszczone wpisem „pedał”, nie jest więc dziełem przypadku. To ciężka praca „Wiadomości”.
Na koniec grafika: Rafał Trzaskowski, a obok niego małżeństwa homoseksualne i adopcja dzieci.
Czego zaś chce prezydent Andrzej Duda? On wprowadza do konstytucji zapis uniemożliwiający adopcję dzieci. „Wiadomości” TVP ignorują fakt, że podpisany zapis jest zaledwie projektem, który ma niewielkie szanse na przejście w Sejmie, jest on wewnętrznie sprzeczny, a miejscami komiczny. Główny przekaz brzmi: prezydent Duda uratował polskie dzieci przed gejami. A jak udowadnia Jacek Karnowski: na zachodzie geje dzieci porywają.
Debata prezydencka. „Zwykli Polacy” i „ekspert”
Z Andrzejem Dudą ma się kojarzyć „fenomenalny wzrost gospodarczy”, przetrwanie pandemii koronawirusa, szansa na dalszy rozwój Polski i dogonienie Zachodu.
W sprawie debaty w Końskich, którą organizuje TVP po kompromitacji, jaką była pierwsza debata, „Wiadomości” oświadczają, że jest to pierwsza prawdziwa debata. Nie wspominają o debacie TVN, Onetu i Wirtualnej Polski, w której Andrzej Duda nie chciał wziąć udziału.
Pytania w Końskich - jak przypominają pracownicy TVP - mają zadawać nie dziennikarze, ale zwykli Polacy, nie można uciekać od zwykłych ludzi, od zwykłych pytań – mówi Michał Adamczyk, który kompromitował się w poprzedniej debacie, zadając pytania przygotowane przez sztab PiS.
„Wiadomości” pokazują, co „zwykli Polacy” sądzą o Trzaskowskim: według nich to „tchórz”, „boi się pytań” „traktuje Końskie jak bydło”. A dodatkowo z wyżyn nauki ten pogląd umacniają dyżurni eksperci TVP z Norbertem Maliszewskim – pracującym dla rządu PiS.
Prezydenta Andrzeja Dudę atakują też niemieckie media, które dążą do tego, by wybrany został Rafał Trzaskowski. Na początku tej sekwencji pokazana jest zresztą „Wyborcza”, która nie ma nic wspólnego z niemieckim kapitałem, i spółka outdoorowa AMS (w Warszawie na nośnikach AMS wiszą banery Andrzeja Dudy. Trzaskowski nie będzie chciał niemieckich reparacji (kto je widział), ale będzie chciał zaspokoić żydowskie roszczenia.
Duda to rodzina, miłość, żona, patriotyzm, rozwój, odwaga, bezpieczeństwo i sprzeciw wobec Niemiec i Żydów
Trzaskowski to geje, tchórzliwość, krętactwo, nienawiść do Polaków, podległość Niemcom i Żydom. Pogardza też Polakami z małych miasteczek jak Końskie.
To wszystko powtarzane jest w takich samych ujęciach, w tych samych komentarzach, w tych samych cytatach - jak w transie, niczym mantra.
„Wiadomościom” TVP powinni się przyjrzeć nie dziennikarze czy specjaliści mediów, ale psychologowie i określić niebezpieczeństwo, jakie ze sobą niosą dla umysłów i emocji polskiego społeczeństwa. Jeśli jeszcze jakiś czas będzie trwało to pranie mózgu, ludzie rzucą się sobie do gardeł.

  • start.txt
  • ostatnio zmienione: 2020/07/09 09:59
  • przez admin