20200617-debata

2020-06-17

Oryginalny wpis na wykop


Format:

5 pytań po minucie, plus jedna minuta na swobodną wypowiedź. To bardzo mało i tak nie powinny wyglądać debaty. Należało albo zorganizować większą ilość pytań, albo dać więcej czasu na odpowiedź. To była debata, która ma wyłonić Prezydenta RP a nie odhaczanie ustawowego obowiązku.

Pytania:

Pytania to był jeden wielki p*%@$&#ony żart. Nie tylko ułożone pod Andrzeja Dude, ale nieistotne i po prostu głupie. Świetnie podsumował to WKK komentując: Ten kto układał te pytania musiał mieć niezły odlot na jakiejś Matplanecie„. Mógłbym krytykować ten temat bardzo długo, ale zwracam się do inteligentnej publiki, której nie trzeba tłumaczyć, że syfne pytania to syfne pytania.

Właśnie, przejdźmy do pytań:

1 pytanie: Imigranci. Tematu w dyskursie publicznym nie ma.
2 pytanie: Pytanie o wartości, a konkretniej o lekcji religii w szkole. Bardzo ważne pytanie, jak na debatę PREZYDENCKĄ
3 pytanie: Polityka Społeczna, czyli dokładniej rozwiązania prawne dla homozwiązków. Bo wojna ideologiczna jest tym, czego Polska potrzebuje.
4 pytanie: Gospodarka- euro czy złoty?. Ważniejszego pytania o gospodarkę najwidoczniej nie ma
5 pytanie: kupimy szczepionki na Covid i czy będą obowiązkowe. Również nie ma ważniejszego tematu w zakresie medycyny.

Stronniczy prowadzący:

,,Trzaskowski udzielił ślubu homoparze, Rabiej chce stopniowania”, ,,Proszę odpowiadać na pytania a nie obsesyjnie atakować TVP” ,,czy umożliwi pan pójdzie dzieci do komunii świętej” i kilka innych szpileczek, które mają na celu ciągłe przypominanie widzom kto jest zły. Niestronnicze i nieobiektywne zachowanie prowadzącego.

Jak zbudowałem ankietę na Twitterze: Na Twitterze w związku z ograniczeniem liczby odpowiedzi do 4 zdecydowałem, że zorganizuję tylko po 1 ankiecie w danej tematyce. Po umieszczeniu ankiety na wykopie odczekiwałem kilka minut i brałem 4 kandydatów z najwyższym wynikiem w ankiecie wykopowej.

Gdzie Witkowski?

Limit ankiety na wykopie to 10 nazwisk, a większe zainteresowanie tym kandydatem zostało wyrażone tylko w kontekście muchy na jego głowie. Uwzględniając jego musiałbym się bawić w o wiele więcej ankiet. Szczerze mówiąc nie widzę realnego powodu, dlaczego miałbym to robić. Byłoby wtedy w mojej opinii zbyt skomplikowanie.

Linki do ankiet:

Wygryw debaty wykop
Przegryw debaty wykop
Showman debaty wykop

Wygryw debaty twitter
Przegryw debaty twitter
Showman debaty twitter

  • 20200617-debata.txt
  • ostatnio zmienione: 2020/06/19 10:54
  • przez admin